Aktualności | PROJEKTY / ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

Historii można się uczyć na wiele sposobów, czyli słów kilka o modelarni historycznej w SP1

W ramach „Laboratorium przyszłości” w naszej szkole od początku roku szkolnego funkcjonuje modelarnia historyczna, której opiekunem jest p. Krzysztof Olszko.

W trakcie zajęć poznajemy ciekawe historie, poszerzamy kompetencje w zakresie czytania schematów i instrukcji, doskonalimy umiejętności techniczne, a dodatkowo mamy okazję i warunki, by się wyciszyć, ćwiczyć cierpliwość, precyzję i dokładność.

DLACZEGO TO ROBIMY?
Bo możemy. 😊 Bo chcemy. 😊 Bo zostały nam stworzone ku temu warunki. 😊 Ponadto, w tym szybkim, wręcz pędzącym świecie, warto zwolnić tempo, pobudzić wyobraźnię i przenieść się – prawie jak w filmie –  do wnętrza rozgrywających się wojen i bitew, które sami odtwarzamy na swoich makietach.

CO ZA NAMI?
Za nami 4 bardzo aktywne miesiące, pełne nowych, kreatywnych pomysłów oraz interesujących prac. Jesteśmy w trakcie tworzenia poszczególnych modeli składających się z wielu maleńkich elementów, ale także próbujemy swoich sił w tworzeniu dioram historycznych.

CO PRZED NAMI?
Przed nami w kolejnych miesiącach  spore wyzwania związane z tworzeniem dużych dioram nawiązujących do wojny secesyjnej, wojny w Wietnamie, bitwy o Monte Cassino, frontu wschodniego z czasów II wojny światowej, bitwy pod Waterloo  oraz lądowania aliantów w Normandii i operacji “Overlord”.

Wszystkich chętnych uczniów, którzy lubią pracować w ciszy i skupieniu, a przy okazji rozwinąć się historyczno-manualnie zapraszamy w poniedziałki do naszej modelarni w godz. 1600 – 1800.

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI 2023

W środę 15.03.2023 r. odbył się w naszej szkole coroczny konkurs recytatorski. Poziom prezentowanych recytacji był bardzo wysoaki i młodzi adepci sztuki słowa wykazali się ogromną wrażliwością i kunsztem kasomówczym. WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO Klasy IV...

Mistrz świata w triathlonie w naszej szkole!

Mistrz świata w triathlonie w naszej szkole! 🚴‍♂️✌️🏊🏃‍♂️ W dniach 9-10 lutego w naszej szkole odbyły się inspirujące spotkania z Maciejem Wiśniewskim, absolwentem ostródzkiej Jedynki, zawodowym strażakiem i triathlonistą! Można było złapać bakcyla sportu i przekonać...

uczniów

różnych aktywności

nauczycieli

Sal dydaktycznych

Kontakt

Adres: ul. Pieniężnego 30a, 14-100 Ostróda

Tel. / fax: +48 89 646 58 91

E-mail: sekretariat@sp1.ostroda.pl

Godziny pracy: 8 – 15

 

Skip to content