Aktualności | PROJEKTY / ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

Projekt „Z Kopernikiem przez świat”

W 2023 r. przypada 550. rocznica urodzin i 480. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika. Dla uczczenia tego wybitnego Polaka Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” przygotowała projekt pod nazwą Z Kopernikiem przez świat. Patronat honorowy nad projektem objęła Pierwsza Dama – Agata Kornhauser-Duda. Celem projektu jest przybliżenie postaci uczonego oraz popularyzacja jego dokonań. Prezentację projektu przygotowano w czasie spotkania 30 nauczycieli polonijnych i nauczycieli szkół polskich w Domu Polonii w Ostródzie, wśród których byli nauczyciele z naszej szkoły – p. Kamila Narewska-Prella, p. Małgorzata Licznerska i p. Krzysztof Olszko. Następnie przygotowane projekty przedstawiono w Belwederze przed Sekretarzem Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, ministrem Andrzejem Derą. Z niecierpliwością czekamy na inaugurację projektu, która będzie miała miejsce w lutym przyszłego roku. Zapowiada się niezwykle atrakcyjne przedsięwzięcie!!!

Młodzieżowa Rada Miasta

8 listopada 2022 r. w Urzędzie Miasta odbyło się pierwsze posiedzenie Młodzieżowej Rady Miasta w kadencji 2022/2024. Młodzieżowa Rada Miasta Ostróda została utworzona przez grupę młodych ludzi, którzy zostali wybrani przez swoich rówieśników w demokratycznych...

REPORTERZY SP1

Powrót szkolnych reporterów Hamaki i szachy na dziedzińcu, ciekawe pracownie oraz sprzęty - to tylko niektóre nowości, jakie można podziwiać w naszej szkole. Chcesz wiedzieć więcej??? Jeśli tak, to obejrzyj nasz reportaż. [video width="1280" height="720"...

uczniów

różnych aktywności

nauczycieli

Sal dydaktycznych

Kontakt

Adres: ul. Pieniężnego 30a, 14-100 Ostróda

Tel. / fax: +48 89 646 58 91

E-mail: sekretariat@sp1.ostroda.pl

Godziny pracy: 8 – 15

 

Skip to content