SZKOLNA KRONIKA FILMOWA

Już dziś zobacz, jakie materiały o życiu szkoły przygotowaliśmy na kółku dziennikarskim.

Zostań jednym z nas
DSC 0577

Jeżeli ten budynek stanowi dla Ciebie miejsce obce, które chciałbyś poznać. Koniecznie daj się zaprosić na wirtualną wycieczkę po naszej szkole. Ta wyjątkowa oferta jest skierowana szczególnie do przyszłych uczniów klas pierwszych, którzy dołączą do nas już od września. ZAPRASZAMY!

Wydarzenia z 6e
krrtKoniecznie już dziś zobacz, jak klasa 6e rozpoczęła nowy rok szkolny. Jak wspominają zdalne lekcje? Co planują? Na te i inne pytania odpowiedzą za sprawą krótkiego filmu.

Rozstanie na edukacyjnym zakręcie
images

Jak sobie poradziliśmy ze zdalną edukacją? To pytanie nurtuje uczniów    i nauczycieli u kresu roku szkolnego. Pomocną dłoń wyciągnęli szkolni dziennikarze, którzy przygotowali filmowe sprawozdanie. Nie zapomnieli też o naszych absolwentach.

Dzień Dziecka 2020
Dla dzieci 1
Jak sprawić, by na twarzach  uczniów pojawił się uśmiech w dniu ich święta? Z odpowiedzią na to i inne pytania borykali się nauczyciele naszej szkoły od momentu rozpoczęcia pandemii. Jak się okazało znaleźli sposób na rozwiązanie nurtującego problemu.

Rozśpiewana kadra SP1
Dla dzieci

Mimo, iż nauczyciele naszej szkoły nie są profesjonalistami, to dla swoich uczniów potrafią śpiewać całym sercem.

Kiedy byliśmy jeszcze dziećmi…
dla dzieci 3

W tym roku 1 czerwca stał się dobrą okazją, by nauczyciele przypomnieli sobie lata własnego dzieciństwa. Czy zostali rozpoznani przez uczniów?

Pomagamy Australii
Koala Adoption Certificate 18 1
O tym, że warto pomagać innym wiemy nie od dziś. Jednak zorganizowanie akcji wspierającej Australię, która zakończy się niebywałym sukcesem, nie należało do najłatwiejszych. Jak się okazuje, dla naszej szkolnej społeczności, nie ma rzeczy niemożliwych.

Nietypowe zakończenie roku
zakończenie roku
Chociaż uczniowie nie mogli pojawić się w szkole, Pani Dyrektor bardzo zależało na pogratulowaniu im uzyskanych wyników. Efektem tej koncepcji jest zamieszczone nagranie.

A teraz reklama
tajemniczy ogrod w iext51432170
Jak dobrze wiemy, nie każdy lubi czytać lektury. Chcielibyśmy jednak zachęcić Was do poznania ciekawej historii zamkniętej w książce “Tajemniczy ogród”.

Dzień Języka Ojczystego
dzienjezyka 1

Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w naszej szkole podjęliśmy szereg cennych inicjatyw. Dzięki temu wzbogaciliśmy słownictwo oraz zaprezentowaliśmy własne predyspozycje oratorskie.

Między nami reporterami
Między nami reporteramiTym razem chcielibyśmy pokazać Wam, jak wygląda nasza praca na zajęciach reporterskich. Czym się zajmujemy? Kto jest za co odpowiedzialny? Sami się przekonajcie!

Co zrobić, by lekcja była interesująca?
czesci mowy kolorowe
Na to pytanie często brakuje odpowiedzi. Jednak są w naszej szkole nauczyciele, którym połączenie zabawy z nauką nie sprawia większych trudności. Takim wyjątkowym pedagogiem jest Pani Małgorzata Wiśniewska, która zaprosiła naszą redakcję na unikatowe spotkanie z częściami mowy.

Prosto do mety
biegi 3
2 grudnia 2019 roku w Ostródzie odbyły się biegi polonijne. Wzięły w nich udział trzy klasy z SP 1. Nasza redakcja także zainteresowała się tym wydarzeniem.

Irena Sendlerowa w 6b
Irena Sendlerowa
6 grudnia w klasie 6b odbyła się lekcja na temat Ireny Sendlerowej. Podczas jej trwania uczniowie poznali losy tej postaci, czym chcieliby się podzielić z innymi.
O wizycie Mikołaja
mikolaj

Jak co roku 6 grudnia w naszej szkole pojawił się Mikołaj. Już dziś zobaczcie, czy faktycznie byliśmy grzeczni i zasłużyliśmy na prezenty.

Koncert świąteczny
koncert swiateczny2019

Wieczorem 17 grudnia w naszej szkole odbył się koncert świąteczny. Zgromadził: nauczycieli, uczniów i ich rodziców. Można było  spędzić wspólnie czas, a także obejrzeć występy uczniów.

Andrzejki 5eandrezjki5E

Pod koniec listopada jak zwykle bawiliśmy się doskonale, a co najważniejsze udowodniliśmy, że jesteśmy zgranym zespołem.  Sam zobacz, czy to prawda.

Pojedź tam razem z 5e
Pojedź tam z 5e
Survival, pływanie rowerami wodnymi i ognisko to tylko wybrane atrakcje z naszej klasowej wycieczki. Zdecydowanie więcej zobaczysz oglądając naszą relację z tego wydarzenia.
Listopadowa aura

Jaka pogoda czeka nas w listopadzie? Czy już teraz warto ubrać kurtkę zimową? Na te i inne pytania odpowie nasz prezenter.

O naszych nauczycielach
nauczyciele SP1
14 października obchodziliśmy wyjątkowe święto. Dzień Edukacji Narodowej to dobry moment, by przekazać swoim pedagogom kilka pozytywnych słów.
Jak obchodziliśmy Święto Szkoły?święto szkoły

27 września to Dzień Polskiego Państwa Podziemnego, który każdego roku jest przez nas obchodzony w sposób szczególny.

Odzyskanie Niepodległości
W tym roku obchodziliśmy 101 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Zapraszamy do obejrzenia naszej interpretacji tego wydarzenia.
Pasowanie na świetlika

Wiele codziennych wydarzeń zostaje nam w pamięci , jednym z nich  jest pasowanie na świetlika, które w tym roku przeżyli uczniowie klas pierwszych.

Dzień życzliwości

21 listopada obchodziliśmy ważne święto. Choć to nie jedyny dzień, w którym wykazaliśmy się życzliwością.

Przyjazd uczniów z Ukrainy
Goście z Ukrainy

Każdego roku na nasze lekcje zapraszamy ważnych gości. Uczniowie z Ukrainy pojawili się w ostatnim miesiącu.

Spotkanie z policjantem
święto szkołyO tym, jak ważne jest bezpieczeństwo uświadomili nam sami policjanci. To właśnie oni przybyli do naszej szkoły, bo spotkać się z uczniami klas VII i VIII.
Czy razem zmienimy oblicze Ziemi?
eko challenge

Pytanie wydaje się retoryczne, bo wszyscy dobrze wiemy, jak wiele możemy zrobić, by w zgodzie z naturą, każdemu żyło się lepiej. Klasa 6b, która wzięła udział w konkursie ekologicznym pragnie przypomnieć o wielu kluczowych sposobach dbania o otaczające nas środowisko.

Rzut okiem na nowy rok szkolny
Wypoczęci i ambitni wróciliśmy do szkoły po przerwie wakacyjnej. Jakie mamy plany? Co chcemy osiągnąć? Sami się przekonajcie.