Działamy na języku polskim
mitologia wg 5E

Mitologia w 5E

Wyruszamy do mitologicznej krainy
Na lekcji języka polskiego uczniowie klasy 5b pod kierunkiem p. Magdaleny prezentowali efekty projektu edukacyjnego pt. „Wyruszamy do mitologicznej krainy”. Dzieci były niezwykle kreatywne. Przygotowały inscenizację mitu o Edypie oraz filmiki o: Demeter i Korze (w wersji współczesnej), Syzyfie i Dedalu. Brawa dla wszystkich aktorów, reżyserów i operatorów!

Fotorelacja z lekcji poświęconej Irenie Sendlerowej

I. Sendler - lekcja

Irena Sendler

I. Sendler - lekcja

Irena Sendler

Lekcja odbyła się dnia 6 grudnia 2019 r. Podczas zajęć motywem przewodnim były słowa bohaterki, cyt.: „Ludzi należy dzielić na dobrych i złych. Rasa, pochodzenie, religia, majątek – nie mają żadnego znaczenia”.

Uczniowie przedstawili przygotowaną przez siebie prezentację multimedialną dotyczącą życia i działalności Ireny Sendlerowej oraz zaprezentowali portrety bohaterki, które sami wykonali.
Następnie wykonali zadania związane z prezentacją.
notatki kołowe
Kolejnym etapem spotkania było obejrzenie fragmentu filmu pt. „Dzieci Ireny Sendlerowej”, który dotyczył sposobów ratowania dzieci z warszawskiego getta.

Po obejrzeniu filmu koleżanka z klasy omówiła fragmenty książek dla młodzieży, w których przedstawiona jest sylwetka naszej bohaterki.

Na koniec uczniowie sporządzili notatkę – zapisali swoje refleksje na temat tego, czy słuszny jest podział ludzi na dobrych i złych.

Jan z Czarnolasu na FB!

Jan Kochanowski na Facebooku? To możliwe dzięki uczniom klasy 7a, ponieważ to oni zaprojektowali na lekcji języka polskiego profile mistrza z Czarnolasu. Brawo WY – 7 A!
FB Jan z Czarnolasu

Idą święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj. Ogólnopolska kampania.

Uczniowie klas: 4 a i 5 a wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Idą święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj”. Kampania społeczna miała na celu podkreślenie wyjątkowości łączących nas więzi osobistych i relacji w świecie, w którym bardzo ważną rolę odgrywają technologie informacyjno – komunikacyjne. Pięknie ozdobione kartki ze świątecznymi życzeniami trafił do osób samotnych i do naszych bliskich.


Dzięki uczniom z klasy IVa i Va dzień wspomnienia św. Mikołaja był wyjątkowy dla osób starszych, chorych i samotnych. Otrzymali oni bowiem świąteczne kartki pełne ciepłych życzeń autorstwa naszych uczniów. Często najlepszym prezentem, jaki możemy dać jest nasze dobre słowo oraz gest życzliwości wobec innych żyjących blisko nas.

Lektura w pudełku

Uczniowie klasy 5b przedstawili swoją wersję lektury pt. „Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa”. W swoich pudełkach zgromadzili wszystko, co im się z lekturą kojarzy i własnoręcznie wykonali bohaterów, wykorzystując do tego różne materiały. Były ludziki z tektury, plasteliny i klocków… była też świetna współpraca i zabawa.

 

uczniów

różnych aktywności

nauczycieli

Sal dydaktycznych

Kontakt

Adres: ul. Pieniężnego 30a, 14-100 Ostróda

Tel. / fax: +48 89 646 58 91

E-mail: sekretariat@sp1.ostroda.pl

Godziny pracy: 8 – 15

 

Skip to content