J.A.K. Jedynkowa Akademia Kreatywności

Moja przygoda z origami i …” – zajęcia plastyczno – rytmiczne
  1. Cel główny: rozwijanie kompetencji w zakresie świadomości i ekspresji kulturalnej – sprawności manualnej, kształtowanie koordynacji ruchowej i umiejętności przestrzennego planowania ruchu, poruszania się.
  2. Nauczyciele prowadzący: Beata Pieczarka-Pokojska, Anna Szpruch
  3. Zajęcia realizowane w klasie 2a
  5. Zajęcia koła origami realizowane w ramach Jedynkowej Akademii Kreatywności mają za zadanie rozwijać, kształcić, odkrywać talenty, zdolności i zainteresowania dzieci. Stosowane na zajęciach sztuki origami pomagają stworzyć atmosferę aktywności twórczej, dokładności i precyzji manualnej, motywują do dalszej pracy, a także uczą dyscypliny. W ramach zajęć uczniowie wykonują prace przestrzenne z papieru, origami płaskie z kół i kwadratów oraz bawią się przy muzyce, wykorzystując różne „instrumenty”.