1. Cel główny: stymulowanie ogólnego rozwoju dziecka, usprawnianie manualne, pogłębianie, usprawnianie percepcji wzrokowej „oko-ręka-mózg”, wyrabianie umiejętności wyrażania swoich myśli i uczuć w formie prac plastycznych.
  2. Nauczyciele prowadzący: Hanna Kowalewska, Sylwia Ziółkowska
  3. Zajęcia realizowane w klasie 2c
  5. Założeniem zajęć jest oparcie ich na aktywności dziecka w tworzeniu własnej wiedzy oraz na jego naturalnej ciekawości i eksperymentowaniu z różnymi materiałami plastycznymi, dostarczenie uczniom pewnej, określonej wiedzy na temat zasad komponowania prac plastycznych, możliwości wyrazu niektórych środków, ale umożliwia też indywidualny, spontaniczny proces tworzenia.