TO JUŻ MINĘŁO...

Julia Karczewska i Magda Pielacińska finalistkami II Ogólnopolskiej Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego Szkół Podstawowych

Julia Karczewska z klasy 8c (opiekun p. Anita Graczyk) i Magda Pielacińska z klasy 8a (opiekun p. Magdalena Jankowska) zdobyły tytuły finalistek w II Ogólnopolskiej Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego Szkół Podstawowych zorganizowanej przez Instytut Badań Literackich PAN we współpracy z MEN. Dziewczyny, jesteście WIELKIE!

Uczennice na trzech etapach konkursu musiały wykazać się nie tylko doskonałą znajomością zagadnień literackich i językowych, recytacją wybranego utworu literackiego, ale także umiejętnością prowadzenia konwersacji dotyczących twórczości wybranych twórców. Ogrom pracy, jaką nasze uczennice włożyły opłacił się, gdyż są zwolnione z egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego i mają pierwszeństwo przyjęcia do każdej szkoły w Polsce! Brawo!

Serdecznie GRATULUJEMY Julce i Magdzie, a także Nauczycielkom, które przyczyniły się do ich sukcesu, za ogromną pracę, siłę i wytrwałość. Szczególne gratulacje przesyłamy Rodzicom naszych Finalistek, dziękując za współpracę, wsparcie i dopingowanie swoich dzieci. To bardzo ważne czynniki w naszym wspólnym sukcesie. DZIĘKUJEMY!

Dodatkowe podziękowania kierujemy do p. Magdaleny Jankowskiej, która nie tylko przygotowała swoją uczennicę do olimpiady, ale także podjęła się pilotowania dziewcząt podczas przebiegu 3 etapów konkursu.
Etap wojewódzki Olimpiada Literatury i Języka Polskiego został przeprowadzony i oceniony przez pracowników naukowych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, którym bardzo dziękujemy za wspaniałą współpracę.

http://olijpsp.pl/aktualnosci/

Szkolny konkurs recytatorski 2024

WYNIKI KONKURSU RECYTATORSKIEGO 2023/2024 r. KLASY 4 – 8 Eliminacje szkolne W środę 20 marca w naszej szkole odbył się szkolny etap konkursu recytatorskiego. Wyłonieni zwycięzcy będą reprezentować naszą szkołę na etapie miejskim. MIEJSCE KLASY 5 KLASY 6 KLASY 7 KLASY...

uczniów

różnych aktywności

nauczycieli

Sal dydaktycznych

Kontakt

Adres: ul. Pieniężnego 30a, 14-100 Ostróda

Tel. / fax: +48 89 646 58 91

E-mail: sekretariat@sp1.ostroda.pl

Godziny pracy: 8 – 15

 

Skip to content