NABÓR DO KLAS PIERWSZYCH 2023/2024

Szanowni Rodzice przyszłych uczniów klas I,

w związku z dużo większą ilością zgłoszeń uczniów do zaplanowanych dwóch klas I na rok szkolny 2023/2024 informuję, że trwa weryfikacja przez Urząd Miasta w Ostródzie miejsca zamieszkania kandydatów.

Bardzo dziękujemy za cierpliwość.

Jednocześnie przypominamy o obowiązku złożenia w nieprzekraczalnym terminie od 29.03.2023 do 18.04.2023 oświadczeń potwierdzających wolę przyjęcia kandydata do klasy I poprzez:

1. osobiste złożenie w sekretariacie szkoły przy ul. Pieniężnego 30a

2. wysłanie skanu na e-mailsekretariat@sp1.ostroda.pl

Wzór oświadczenia do pobrania:

– klikając w link: OŚWIADCZENIE WOLI

– w sekretariacie szkoły przy ul. Pieniężnego 30a

Dyrektor szkoły – Agnieszka Jankowska

Szanowni Rodzice,
cieszę się, że rozważacie powierzenie rozwoju  swojego dziecka naszej szkole. To dla nas zaszczyt, ale i zobowiązanie. Razem z nauczycielami i pracownikami dbamy, by stworzyć najlepsze warunki do nauki, wychowania i opieki dla naszych uczniów.

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Armii Krajowej to dobry wybór – jesteśmy jedną z 16 szkół w Polsce, które z sukcesem realizują założenia programu i są ambasadorami projektu „Szkoła dla innowatora”, ponieważ skutecznie rozwijamy kompetencje proinnowacyjne – rozwiązywanie problemów, współpracę, liderstwo, samodzielność myślenia izarządzanie sobą.
Byście Państwo mogli zobaczyć nas w działaniu, zapraszam do odwiedzenia szkolnej strony internetowej, szczególnie rekomenduję kronikę filmową w zakładce aktualności oraz informacje o świetlicy szkolnej i bibliotece. Aktualne sceny z życia szkolnego znajdziecie Państwo na naszym Facebooku. W poniedziałek, 27 lutego o godz.17.00 zapraszam na edukacyjny spacer w naszej szkole, podczas którego  odpowiemy na Państwa pytania i opowiemy o sobie.
Zapisy do naszej szkoły, tak jak do wszystkich szkół i przedszkoli w mieście odbywać się będą w systemie elektronicznym. Program jest bardzo intuicyjny, a link do zapisów udostępnimy Państwu już 1 marca na naszej stronie internetowej.

Serdecznie zapraszam
Agnieszka Jankowska

Informacja na temat rekrutacji do klas pierwszych w roku szkolnym 2023/2024

Rekrutacja do klas I w roku szkolnym 2023/2024 odbywa się drogą naboru elektronicznego w oparciu o następujące dokumenty:

  • Zarządzenie nr 14/2023 Burmistrza Miasta Ostróda z dnia 10 stycznia 2023r. w sprawie ustalenia terminów przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminów składania dokumentów na rok szkolny 2023/2024 do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych klas I publicznych szkół podstawowych, prowadzonych przez Gminę Miejską Ostróda;
  • Obwieszczenie Burmistrza Miasta Ostróda dotyczące kryteriów rekrutacji kandydatów do klas I szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miejską Ostróda, zamieszkałych poza obwodem szkoły;
  • Uchwały nr XXXI/220/2017 Rady Miejskiej w Ostródzie z dnia 31 stycznia 2017r. w sprawie określenia kryteriów rekrutacji i liczby punktów za poszczególne kryteria oraz dokumentów niezbędnych do ich potwierdzenia, stosowanych w postępowaniu rekrutacyjnym do klas I publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez gminę Miejską Ostróda (Dz.U. z 22 lutego 2017r. poz 909);

Poniżej przygotowaliśmy dla państwa skrót najważniejszych informacji z powyższych dokumentów

  1. ULICE NALEŻĄCE DO OBWODU SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 W OSTRÓDZIE

21 Stycznia, Fryderyka Chopina, Generała Sikorskiego, Władysława Jagiełły nr 9-43, Jana III Sobieskiego, Wojciecha Kętrzyńskiego, Jana Liszewskiego, Karola Małłka, Seweryna Pieniężnego nr 35-105 i nr 30-100, Przedszkolna, Andrzeja Samulowskiego, Tadeusza Stępowskiego, Wojska Polskiego

  1. PROCEDURY REKRUTACJI

01.03.2023 – 20.03.2023 rodzice składają wniosek  w drodze naboru elektronicznego o przyjęcie dziecka do klasy I

28.03.2023 – podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przyjęcia do klasy I

29.03.2023 – 18.04.2023– rodzice składają potwierdzenie woli przyjęcia dziecka do klasy I

19.04.2023 – podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych do klasy I

  1. REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA – odbędzie się, gdy po pierwszym etapie rekrutacji zostaną wolne miejsca

02.05.2023 – 15.05.2023 – dodatkowy termin składania wniosków o przyjęcie dziecka do klasy I

26.05.2023 – podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przyjęcia do klasy I w rekrutacji uzupełniającej

29.05.2023 –12.06.2023 – rodzice składają potwierdzenie woli przyjęcia dziecka do klasy I

14.06.2023 – podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów  przyjętych i kandydatów nieprzyjętych do klasy I

Na wszelkie pytania i wątpliwości odpowiadamy pod numerem telefonu 89 646 58 91 oraz pod adresem mailowym sekretariat@sp1.ostroda.pl

DOKUMENTY I INSTRUKCJE

Uchwała Nr IX 63 2019 Rady Miejskiej w Ostródzie z dnia 26 kwietnia 2019 r.
Uchwała Nr XXXI 220 2017 Rady Miejskiej w Ostródzie z dnia 31 stycznia 2017 r.
Oświadczenie o miejscu zamieszkania dziecka wraz z rodzicem/opiekunem prawnym
Oświadczenie o kandydacie do klasy I szkoły podstawowej zamieszkałego poza obwodem szkoły
Jak zakładać konto i wypełnić wniosek – instrukcja
Jak podpisać i przesłać wniosek do szkoły podstawowej – instrukcja
Harmonogram rekrutacji do klas I publicznych szkół podstawowych

———————————————————————————————————————————————————

uczniów

różnych aktywności

nauczycieli

Sal dydaktycznych

Kontakt

Adres: ul. Pieniężnego 30a, 14-100 Ostróda

Tel. / fax: +48 89 646 58 91

E-mail: sekretariat@sp1.ostroda.pl

Godziny pracy: 8 – 15

 

Skip to content