Polski ZŁOTY ma 100 lat

SP 1 realizuje projekt „Polski ZŁOTY ma sto lat!”

W SP1 realizowane są działania w ramach konkursu grantowego Narodowego Banku Polskiego pt. „Polski ZŁOTY ma sto lat!”

Polski zloty ma sto lat!

W ramach projektu podejmujemy działania powiązane z tematyką konkursu. Jednym z nich jest założenie Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości, w ramach którego sześć zespołów uczniowskich miało za zadanie od podstaw stworzyć symulacyjne przedsiębiorstwo czy firmę. Dzięki temu uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób tworzy się biznesplan. Nabyli umiejętności planowania działań marketingowych, promocyjnych. 

Jednym z elementów w trakcie realizacji projektu „Polski ZŁOTY ma sto lat” był turniej ekonomicznych gier planszowych. Odbyły się trzy sesje. Ich uczestnicy rywalizowali, grając w „Osadników z Catanu”, „Splendor” i „Terraformację Marsa”. Zwycięzcy poszczególnych turniejów otrzymali nagrody rzeczowe w postaci gier planszowych.

 

Warsztaty prowadzone w ramach projektu „Polski ZŁOTY ma sto lat!”

W ramach projektu „Polski ZŁOTY ma sto lat!” odbyły się w naszej szkole warsztaty. W ich trakcie uczniowie mieli za zadanie stworzenie własnych uczniowskich firm. W trakcie warsztatów ich uczestnicy poszerzyli swoją wiedzę na temat formułowania celów oraz planowania działań. Dowiedzieli się czym jest start-up. Poznali różne techniki, metody marketingowe. Przygotowali kampanię promocyjną swoich firm. Tworzyli swoje biznesplany.

 

Gra giełdowa

W trakcie realizacji projektu „Polski ZŁOTY ma sto lat!” w naszej szkole uczestnicy projektu wzięli udział w grze giełdowej. W jej trakcie uczniowie poznali mechanizmy obowiązujące na rynku finansowym. Dowiedzieli się, jak działa giełda papierów wartościowych. Prowadzili kampanię marketingową swojej firmy. Dowiedzieli się, co buduje wizerunek firmy.
 
 
 

Wystawa „Polski ZŁOTY ma sto lat!”

Jednym z działań w ramach  projektu było zorganizowanie dla uczniów klas starszych wystawy przybliżającej historię polskiego ZŁOTEGO, wszak… NIEPODLEGŁA to także…nasz polski ZŁOTY.
Szkolnymi kustoszami opowiadającymi m.in. o tym, z jakimi trudnościami gospodarczymi i finansowymi borykało się niepodległe Państwo Polskie, na czym polegała reforma walutowa W. Grabskiego oraz jak wyglądały polskie monety i banknoty okresu II Rzeczpospolitej i kto je zaprojektował opowiadali uczniowie klasy 7c Aleksandra i Krzysztof. Na zakończenie wystawy uczniowie wykonali kilka zadań, wykorzystując usłyszane oraz zamieszczone na planszach informacje, a także mieli okazję podziwiać współczesne monety okolicznościowe.

 

ZŁOTY quiz

Na zakończenie realizacji projektu „Polski ZŁOTY ma sto lat!” realizowanym w naszej szkole odbył się dla uczniów turniej wiedzy na temat polskiego złotego. W jego trakcie uczestnicy musieli wykazać się wiedzą o polskiej walucie, funkcjonowania giełdy papierów wartościowych, Narodowego Banku Polskiego, Mennicy Państwowej oraz Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych. Wykazali się również wiedzą z zakresu monet i banknotów będących w obiegu w naszym kraju. Zwycięzcami turnieju zostali uczniowie klas VIa, VIIb i VIIIc. Wszyscy zwycięzcy otrzymali cenne nagrody – czytniki e-booków oraz gry planszowe.

uczniów

różnych aktywności

nauczycieli

Sal dydaktycznych

Kontakt

Adres: ul. Pieniężnego 30a, 14-100 Ostróda

Tel. / fax: +48 89 646 58 91

E-mail: sekretariat@sp1.ostroda.pl

Godziny pracy: 8 – 15

 

Skip to content