PROJEKTY / ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

Podejmujemy e-wyzwania

ewyzwania e1590479204683

Chór szkolny „ŚpiewAK”

Chór szkolny ŚpiewAK to niepowtarzalne miejsce, w którym rozwijamy wiele talentów. Śpiew to aktywność, która doskonale relaksuje nasz organizm, dotlenia go, uczy prawidłowej postawy ciała. Podczas zajęć rozwijamy poczucie rytmu, świadomą pracę głosem i poznajemy utwory z wielu zakątków świata. Najważniejsze jednak jest to, że możemy wspólnie muzykować i przeżywać niezapomniane muzyczne przygody podczas koncertów i prezentacji. Jesteśmy członkiem prestiżowego projektu Akademia Chóralna Śpiewająca Polska, który prowadzony jest przez Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu przy współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nasza muzyczna przygoda dopiero się rozpoczyna, ale jesteśmy pewni, że będzie niezwykła. Dołącz do nas!
Śpiewać każdy może, trochę lepiej, a czasem trochę gorzej, najważniejsze, że razem 🙂

Chór "ŚpiewAK"

Węże i roboty w krainie kodu

Co mają wspólnego węże i roboty?
Uczniowie klas 6 – 8 dowiedzą się tego podczas zajęć organizowanych w ramach grantu Centrum Mistrzostwa Informatycznego prowadzonego przez 8 najlepszych uczelni technicznych w naszym kraju. Naszą partnerską uczelnią jest Politechnika Gdańska, w której nauczyciel prowadzący te zajęcia zdobywa umiejętności informatyczne wykorzystywane potem podczas prowadzenia zajęć. W ich trakcie uczestnicy programują roboty i tworzą własne aplikacje w języku Python.

CMI - Centrum Mistrzostwa Informatycznego

Uczniowski grajdołek

Gry planszowe w naszej szkole mają się bardzo dobrze. Co tydzień udowadniają to uczniowie klas 6 – 8, spotykając się na zajęciach poświęconych właśnie takim grom. Prowadzący te zajęcia „zaraża” swoją pasją do gier planszowych coraz to kolejnych uczniów. Razem spędzają czas „zanurzając” się w fantastyczne i całkiem „realne” ekonomiczne światy planszówek, rozwijając przy tym wyobraźnię, kreatywność i strategiczne myślenie.

gry planszowe