PROJEKTY / ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

Podejmujemy e-wyzwania

ewyzwania e1590479204683

Literacki krok w kod
Młodzi adepci sztuki pisania fabularnych opowieści i kodowania w języku Python tworzą interaktywne opowiadania.

LKWK LOGO

Kreatywne kodowanie
Kod komputerowy to doskonały sposób na rozbudzenie kreatywności uczniów klas I – III.

kreatywne kodowanie

Jak zostać mistrzem reportażu?
Odpowiedź na to pytanie nie jest trudna pod warunkiem, że uczęszczasz na zajęcia dziennikarskie. Nagrywamy materiały obrazujące wszystko, co się dzieje w szkole. Zadanie uczestnika polega na wcieleniu się w rolę: prezentera, operatora kamery, czy też montażysty. Efekty naszych działań są na bieżąco publikowane w zakładce „Kronika filmowa”.

reporter

Chór szkolny „ŚpiewAK”
Chór szkolny ŚpiewAK to niepowtarzalne miejsce, w którym rozwijamy wiele talentów. Śpiew to aktywność, która doskonale relaksuje nasz organizm, dotlenia go, uczy prawidłowej postawy ciała. Podczas zajęć rozwijamy poczucie rytmu, świadomą pracę głosem i poznajemy utwory z wielu zakątków świata. Najważniejsze jednak jest to, że możemy wspólnie muzykować i przeżywać niezapomniane muzyczne przygody podczas koncertów i prezentacji. Jesteśmy członkiem prestiżowego projektu Akademia Chóralna Śpiewająca Polska, który prowadzony jest przez Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu przy współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nasza muzyczna przygoda dopiero się rozpoczyna, ale jesteśmy pewni, że będzie niezwykła. Dołącz do nas!
Śpiewać każdy może, trochę lepiej, a czasem trochę gorzej, najważniejsze, że razem 🙂

spiewak

„Uczniowski grajdołek” – klub gier planszowych
Planszówki wcale nie są na strychach i w piwnicach!
W naszej szkole mają się świetnie i wciąż zajmują wielu naszych uczniów.

Uczniowski grajdołek - klub gier planszowych

Uczniowie klas 6 – 8 uczestniczą w zajęciach Centrum Mistrzostwa Informatycznego.
#CMI, Centrum Mistrzostwa Informatycznego
Nieważne, czy wiesz, co to algorytm, czy nie.
Dowiesz się tego i o wiele więcej na BEZPŁATNYCH zajęciach programistycznych:

Kopalnia kodu
Czy kod komputerowy można wykopać?
Sprawdźmy!
Będziemy bardzo głęboko kopać w kodzie Minecraft, aż dotrzemy do walki na kod w pradawnej świątyni.

CMI

Kopalnia kodu

Bajki robotów
Stanisław Lem napisał fenomenalne „Bajki robotów” w 1964 roku. My w 2020 stworzymy je na nowo, opowiadając własne niesamowite historie za pomocą robotów, kodu programistycznego i świetnej zabawyCMI LOGO